A 2097 Csoport Egyesület képviselőjelöltje: Antonovits Bence Dániel2024-06-05T22:38:47+02:00

A 2097 Csoport Egyesület képviselőjelöltje

Antonovits Bence Dániel

agrármérnök, zenész, Pilisborosjenő zöld-kék infrastruktúráért felelős tanácsnoka

Antonovits Bence Dániel

„Sokrétű civil és szakmai kapcsolataim segítségével folytatni szeretném Pilisborosjenő klímaalkalmazkodása érdekében végzett munkámat. Célom, hogy a már elnyert és a megpályázott forrásokból megvalósuló fejlesztések egymásra épülve, egymást erősítve segítsék falunk környezetvédelmi céljainak elérését.”

„Célom, hogy a környezeti kérdések hangsúlyosan ott legyenek a döntéshozatalban”

– Antonovits Bence, a 2097 Csoport Egyesület képviselőjelöltje

Gödöllőn végeztem állattenyésztő mérnökként, majd agrármérnökként, illetve azóta – az önkormányzati tevékenységem végett – elvégeztem egy faápoló–favédő szakmérnöki képzést is. A mezőgazdasági és környezetvédelmi munkák mellett zenével foglalkozom. Születésem óta Pilisborosjenőn élek, 2019 óta vagyok képviselő. 

ZSR: Mit tartasz az elmúlt ciklus legnagyobb személyes eredményének?

AB: A ciklus legnagyobb eredményének személy szerint a két elnyert vizes témájú pályázatot tartom. Tapasztaljuk, hogy az időjárás egyre szélsőségesebbé válik, a következő évek központi témája tehát az lesz, hogyan tudunk minél több vizet megtartani. Az említett két pályázatból korszerű, természetalapú vízmegtartó megoldások épülnek majd.

ZSR: És ha ugyanezt a kérdést az egész képviselő-testület munkájára vetítjük?

AB: Ez a ciklus nagyon proaktív volt, a képviselő-testület folyamatosan új témákat vetett fel. Mi nem olyan önkormányzatként működtünk, amelynek tagjai a hivataltól kapott témákban szavaznak és döntenek, majd egy hónap múlva újra találkoznak, hanem mi magunk hoztuk folyamatosan az újabb és újabb ötleteket, kerestük hozzájuk a forrásokat, a megoldási lehetőségeket, a jó példákat és meg is látogattuk azokat. Az elmúlt öt évben tehát nagyon sok kezdeményezés elindult azokban a témákban, amelyeket fontosnak tartunk. Ezek egy része már látható, egy része pedig majd ezután fog a kivitelezés fázisába lépni. Azoknak a témáknak a nagy része, amelyekkel én foglalkozom, gondolok itt a TOP Plusz vízmegtartó pályázatra vagy az Interreg pályázatokra, 2025-2026 folyamán fognak ténylegesen megvalósulni és kézzelfoghatóvá válni. A személyes küldetésem a most záruló ciklusban is az volt és a következő ciklusban is az lesz, hogy a környezeti kérdések hangsúlyosan ott legyenek a döntéshozatalban. 

ZSR: Min szeretnél változtatni a folytatásban?
AB: A következő ciklusban elsősorban a szervezettségen szeretnék javítani, a saját belső munkaszervezésünkön. Azt gondolom, hogy ha ebbenb tudnánk fejlődni, akkor még hatékonyabban tudnánk a falu érdekét szolgálni, még jobban hasznosulna az a befektetett energia, amit az önkormányzati munkába teszünk.

ZSR: Mit gondolsz, a lakosságot mely problémák foglalkoztatják a leginkább?

AB: A hozzám eljutó visszajelzések alapján az infrastrukturális kérdések foglalkoztatják a legjobban a lakosságot, ezzel kapcsolatban kapjuk a legtöbb panaszt. Nem kérdés, hogy Pilisborosjenő úthálózata rendkívül elavult, problémás az ivóvíz-hálózatunk, rendszeresek a csőtörések. Ezeket fejleszteni kell, de ezeknek csak egy része van az önkormányzat kezében. Azt is fontos tudni, hogy a költségvetésünk egyszerűen nem elég ahhoz, hogy önálló forrásból például utakat építsünk, hiszen egy 150 méteres kis utcának az aszfaltozása is 50 millió forint körüli összegbe kerül.

A következő ciklusban egyrészt továbbra is a szűkös anyagi lehetőségek és az egyre apadó forráslehetőségek fogják nehezíteni a tevékenységünket. Másrészt igen nagy bizonytalansággal vágunk neki a következő ciklusnak, ugyanis az önkormányzatok jogköre várhatóan tovább fog csökkenni. Nem tudjuk tehát, hogy miről fogunk tudni rendelkezni három év múlva, dönthetünk-e majd ugyanazokban a kérdésekben, amelyekben ma még mi döntünk.

Bence írásai

142019 06

Volt víz nincs víz…

By |2019. 06. 14.|Településfejlesztés|

Épphogy elkezdődött a nyár, s eljöttek az első hőségnapok, máris ellátási zavar jelentkezik a vezetékes ivóvízellátásban, s a szolgáltató DMRV Zrt. I fokozatú vízkorlátozást kénytelen előírni. A probléma egy általunk megkérdezett szakértő szerint néhány éve kezdett rendszeressé válni, jellemzően azokban a régiókban, ahol az utóbbi években intenzíven nőtt a lakóházak száma anélkül, hogy a közmű kapacitások növekedése ezzel lépést tartott volna.

102018 12

Pilisborosjenő értékei a pilisborosjenőiek szerint

By |2018. 12. 10.|Településfejlesztés, Településfejlesztési koncepció|

A kérdőív és a műhelymunkák eredményeinek kiértékelése közben számos gondolat merült fel bennem, amelyeket egy cikksorozat formájában szeretnék megosztani Önökkel/Veletek, nem utolsósorban azzal a céllal, hogy beszélgessünk, akár vitatkozzunk ezekről, bízva abban, hogy ez is hozzájárul a közös munka megalapozásához.

272018 10

Felhívás Pilisborosjenő fiataljaihoz

By |2018. 10. 27.|Felhívás, Településfejlesztési koncepció|

Másfél éve a HÉSZ vita fellángolásakor egybehangzóan fejeztük ki véleményünket és akaratunkat a falu jövőjét illetően, mostanra pedig eljött a cselekvés ideje! 2017 tavaszán megfogalmaztuk, hogy egy falusias hangulatú, csendes, jó infrastruktúrával rendelkező, természettel körülvett, sportolási lehetőségekkel bővített, fejlett iskolával rendelkező, jelenlegi méretét megtartó Pilisborosjenőt szeretnénk, melynek elkerülhetetlen építkezéssel járó beruházásai Üröm-Budapest irányába valósulnak meg, a jelenlegi természeti területek érintetlenül hagyása mellett.

152017 06

Pilisborosjenő 2050 – Küller János jövőképe

By |2017. 06. 15.|Helyi Építési Szabályzat, Településfejlesztési koncepció|

Küller János nem hogy a fiatalok, de a falu teljes lakosságának véleményét sem hajlandó figyelembe venni. A problémák megoldása meghaladja képességeit, a felajánlott segítséggel azonban nem akar élni. Ez derült ki a tegnapi „fórumból”. A HÉSZ tervezet, Polgármester Úr szerint egy sebesen rohanó, megállíthatatlan vonat. Tovább gondolva ezt a szóképet, ijesztő jövő fenyeget, ez a fékezhetetlen masina előbb utóbb ugyanis becsapódik valahová, s hogy ez mekkora kárt okoz majd, azt felbecsülni is nehéz.

122017 06

Pilisborosjenő 2050 – A fiatalság jövőképe egyeztető fórum

By |2017. 06. 12.|Helyi Építési Szabályzat, Településfejlesztési koncepció|

Pilisborosjenő 2050 - A fiatalság jövőképe egyeztető fórum Küller János Polgármester Úr úgy döntött, figyelembe veszi a fiatalok akaratát, és annak érdekében, hogy ez a Helyi Építési Szabályzatba beépíthető legyen, egyeztető fórumra [...]

192017 05

Levél Küller János polgármester és a képviselőtestület részére

By |2017. 05. 19.|Vélemény|

"Másodszor arra kérem Önöket, hogy lépjenek túl azon a tévképzeten, hogy a fejlődés és a növekedés, illetve, hogy a fejlesztés és a beépítés ugyan azt jelenti. Ez utóbbi hibás kiindulópontra tudom ugyanis visszavezetni azt, hogy az új HÉSZ településrendezés, fenntartható településfejlesztés helyett egy településbővítési terv. Ezen túlmenően nem rejtett célja kis falunk elvárosiasítása."

Hozzászólások

Go to Top